niedziela, 21 czerwca 2015

Russ foot knight (Druzhina), Orion 72031, scale 1/72

Russ foot knight (Druzhina), Orion 72031, scale 1/72
InBox zestawu Russ foot knight (Druzhina) nr. katalogowy ORI72031 od Oriona w skali 1/72...

PUDEŁKO
 
Tektura pudełka jest cienka, łatwo się gniecie. W transporcie szybko ulega zniszczeniu. Nie ma się czym martwić ponieważ modele są odlane z plastiku, który nie ima się łamaniu. Na opakowaniu znajduje się ładny obrazek prezentujący modele, które odnajdziemy w środku. Na pudełku przedstawiony jest szereg różnych informacji m.in o producencie, skali, numerze katalogowym, stronie producenta, wyglądzie modeli (to na drugiej stronie) i ile jest ich sztuk. Dowiemy się też, że modele nie są przeznaczone dla dzieci poniżej lat 5. Opakowanie fabrycznie nie jest zaklejane więc w sklepach można je otwierać i obejrzeć produkt.
 

 
 
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
 
W środku znajdują się 48 figurek w 12 różnych pozach. Modele zostały zapakowane w torebkę próżniową. Figurki są umocowane na ramce.
  

MONTAŻ i KONWERSJE
 
Wycinanie z ramek nie jest kłopotliwe, idzie sprawnie i bez uszczerbku na modelach. Zestaw ten w porównaniu do innych zestawów Oriona posiada małą ilość nadlewek. Wszystkie włócznie i pozostały oręż pójdą do wymiany ponieważ są bardzo elastyczne i raczej średnio przypominają oręż. Włócznie będą robione ze spinaczy do dokumentów. O tym już w kolejnym poście o konwersji.
 
Ciężkozbrojny wojownik z długim toporem.

 Możnowładca.

 Wojownik ze stanicą.

Ciężkozbrojny wojownik z mieczem.

Ciężkozbrojny wojownik z łukiem.

 Możnowładca.

Ciężkozbrojny wojownik z mieczem.

Ciężkozbrojny wojownik z maczugą.

Ciężkozbrojny wojownik z włócznią.

Ciężkozbrojny wojownik z kaszanką.

Ciężkozbrojny wojownik z włócznią.

Ciężkozbrojny wojownik z włócznią.


Wesoła drużyna wojów z Rusi.
PODSUMOWANIE 
 
Za 34 zł dostaniemy 48 bardzo ciekawych figurek. Niekoniecznie muszą być to wojowie z Rusi. Można z nich śmiało zrobić innych słowiańskich wojów. Jedynym mankamentem tych figurek jak i innych zestawów Oriona jest dość giętki plastik. Warto przed malowaniem wymienić oręż.
 
 

8 komentarzy:

 1. Wygląda na bardzo ciekawy zestaw, Czekam teraz na twoje przeróbki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak do tej pory (poza HC) to najciekawszy zestaw. Na przeróbki przyjdzie jeszcze zaczekać. Teraz malowanie dotychczasowych konwersji.

   Sławek.

   Usuń
 2. Super, ze wróciłeś do pisania :)
  Jak prace nad zasadami? Gotowe już?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się cieszę :). Zasady skończone. Treść jest w redakcji. Jeszcze czekają mnie spotkania z redaktorem w ramach wyjaśnień i wspólnego studiowania treści strona po stronie.

   Usuń
  2. Super! Planujesz je wydać, czy udostępnić za darmo? Można je jakoś przetestować?

   Usuń
 3. Planuję ale to póki co plan :). Udostępnię wersję do testowania. I dziękuję za zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry system się przyda czekam na wynik twojej ciężkiej pracy :) Figurki Oriona z tej serii jak dla mnie słabizna straszna, ale w twoim wykonaniu Sławek będą zapewne rewelacyjne wyglądać. Podziwiam twój trud włożony w wymianę broni i generalnie doprowadzenie do porządku figurek tej klasy. Poprzednie wyszły Ci świetnie.

  OdpowiedzUsuń