sobota, 24 stycznia 2015

Konwersja Bizantyjczyków na Słowian, skala 1/72 | Converting the Byzantines to the Slavs, scale 1/72

http://warhammster.blogspot.com/2015/01/konwersja-bizantyjczykow-na-sowian.html
Konwersja Bizantyjczyków na Słowian z zestawu ORI72043 7-9 wiek w skali 1/72. Modele nie są za bardzo historyczne, jest to raczej taka artystyczna wizja a mówiąc inaczej (jak Indar) są to turbosłowianie :). Podoba mi się ten termin. Modele osadzam w 10-12 wieku. W przyszłości posłużą mi do rozegrania kilku scenariuszy związanych z rajzami Słowian na ziemie Skandynawów, atak Polan na Pomorze czy Wyprawę Kijowską. Jest to zalążek i początek większego projektu "Słowiańska Siła Zbrojna". Docelowo mam zamiar powołać Pomorzan i Polan. Konwersja GS'em była moją pierwszą. Niezbyt ciekawie wyszły mi peleryny i pozostawiłem na nich swoje odciski. Jeszcze sporo pracy przede mną nim zacznę lepić tak dobrze jak maluję. Zapraszam do rzucenia okiem na kilku moich turbowojowników słowiańskich :)
 

Przed:
 
Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:


Przed:

Po:

Przed:

Po: (to moje pierwsze konwersje i zabawy z GS - to ta zielona masa (modelarska).

Bez zmian. Wykrzywiłem tylko korpusy, rączki i łebki.

Całość czeka na podstawki.
 
 

6 komentarzy:

 1. Kawał dobrej roboty! Czekam na kolejne etapy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Na warsztacie znajduje się set Oriona "Slavic Warriors". Na malowanie niestety muszę zaczekać jeszcze z kilka tygodni.

   Usuń
 2. Bardzo dobre konwersje, a płaszczyki możesz zawsze drobnym papierem ściernym potraktować, albo wyrzeźbić fałdy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Zostawię je takie jakie są, podczas malowania dam więcej farby.

   Usuń
 3. Fajnie że bawisz się w lepienie ale jak dla mnie szkoda na to czasu. obecnie na rynku jest od groma figur idealnie lub prawie idealnie przedstawiających wczesnośredniowiecznych Słowian.

  Co do samych figur to bardzo fajnie ci wyszły i ciekawe jak będą wyglądać po pomalowaniu. BTW zapraszam cię w do nas do nowej siedziby PMiHW mamy olbrzymią kolekcję wczesnośredniowiecznych wojów. Ja sam robię Skandynawów i chętnie powalczę z twoimi Słowianami/Turbosłowianami :)

  Adres i kontakt do PMiHW przez stronę PMiHW.pl muj nick na stronie to felek777

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po malowaniu będą wyglądać znaczenie lepiej. Kontakt mam do Kruchego i Sławka. W przyszłości nie wykluczam potyczki :).
   Pozdrawiam
   Sławek.

   Usuń