sobota, 8 sierpnia 2015

Piechota Sowietów PSC w skali 1/72 | Russian Infantry in Summer Uniform 20mm PSC WW2020001

InBox zestawu Russian Infantry in Summer Uniform od PSC
InBox zestawu Russian Infantry in Summer Uniform od PSC nr katalogowy WW2020001 w skali 1/72. Jest gorąco jak diabli, pisać się nie chcę więc będzie tego mało (może i dobrze bo i tak z zasady nie piszę nic sensownego ;)). Zapraszam do tematu...


PUDEŁKO
 
Pudełko tekturowe wysokiej jakości, dobrze się prezentuje i zachęca do kupna. Z tyłu opakowania jest zafoliowany ekran, dzięki któremu można podejrzeć jakie są modele, nie musząc otwierać produktu. Przy kupnie trzeba uważać aby nie kupić identycznych modeli w skali 15mm. Dlatego zwracajmy uwagę na kolory pudełek, do 1/72 są czerwone a do 15mm czarne.
 
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
W środku znajdują się: instrukcja składania modeli oraz wypraski z zamocowanymi figurkami. Łącznie figurek jest 57 sztuk w tym trzy kobiety :).

 Na powyższym zdjęciu znajdują się korpusy figurek oraz figurki nie wymagające składania.

 Odrobina ścinania i z czapki sowieckiej można uzyskać rogatywkę.


 Części: głowy, ramiona z bronią do korpusów.


 Kolejne części do korpusów.


MONTAŻ I KONWERSJE
 
Wykonałem już dość sporo konwersji na podstawie modeli PSC jednak trzeba tu nadmienić, że zestawy od PSC różnią się plastikiem, tu mamy akurat do czynienia z dość dobrym tworzywem, bardzo twardym, ciut podobnym do tego od Valianta i Games Workshop. Twardy plastik nie znaczy dobry przy pewnym zmianach, ale dla chcącego nic trudnego. 
Dzięki możliwości dolepiania kończyn i innych elementów mamy pewną możliwość na zmianę figurek a zatem na różnorodność: główki, korpusy, ręce i ramiona z bronią. 
 
Przycinanie nadlewów nie robi problemów. Nawet jak nadlew znajduje się na mordce figurki, ścina się go bez problemu. Plastik idealnie wiążę się na klej Tamiya i różne super kleje. Podkłady Games Workshop jak i Army Painter bardzo dobrze się wiążą.
 
Plastik jest bardzo dobrej jakości, jasno szary (na zdjęciach może wydać się biały - i owszem ale biały kolor znajduje się na modelach z artylerii nie tu), trochę twardy i może przeszkadzać nam w konwersjach. Rzeźba jest świetna, żywa, taka figurkowa nadająca się idealnie na wargaming. Poprzez malowanie można wyeksponować każdy detal i sprawić, że każdy model będzie zupełnie inny.
 
 Dedykowane ramię dowódcy zostało zamienione na ramię z innego modelu z pepeszą.

 A tu inna kombinacja ramion u dowódców.
 Model od prawej nie dostał już ramionek ponieważ wykorzystałem je przy innych figurkach. Zaś temu z lewej dostała się pepesza z usuniętymi na niej palcami oraz ramię również przycięte. Figurka po prawej otrzymała karabin oz zupełnie innego korpusu.

 J/w.

 J/w.

 Pozostało kilka czerepów.

 

MALOWANIE
 
Malowanie modeli z PSC to czysta przyjemność. Można stwierdzić, że modele malują się same, a my trzymamy tylko pędzel. Cieniowanie figurek, to jak fugowanie, nic trudnego, dać tylko trzeba trochę czasu i cierpliwości a otrzymamy najlepsze modele sowietów i LWP jakie obecnie są na rynku.


Więcej zdjęć z pomalowanymi figurkami LWP w TEMACIE 1, TEMACIE 2, TEMACIE 3 i TEMACIE 4. lub ew. obejrzeć wideprezentacjęPODSUMOWANIE

Najładniejsze plastikowe modele sowietów na rynku. Produkowane stricte pod wargaming. Cena za prawie 60 figurek to koszt około 60 zł. Może w porównaniu z Italeri i Revell to dużo, jednak patrząc na jakość tych ostatnich pozostawia wiele do życzenia. Wole wydać dwa razy więcej i mieć 10 razy lepsze modele. Polecam!

4 komentarze:

 1. Bardzo fajnie się prezentują. Miło popatrzeć na tak elegancko pomalowane figurki. Może kiedyś znajdę czas by wyciągnąć PSC z szafy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykluczając CP-Models i Vailanta, PSC nie mają sobie równych.

   Usuń
 2. Ruscy od Italeri są nawet nieźli...

  OdpowiedzUsuń