czwartek, 7 marca 2013

Mobilizacja plutonu LWP pod Kurskiem - prezentacja figurek w skali 1/72 Plastic Soldier Company w barwach LWP

Pluton piechoty LWP powoli nabiera kształtów. Po dwóch tygodniach malowania modeli, z tej gromadki plastikowych ludzików mogę złożyć półtorej drużyny, reszta to broń wsparcia lub asystenci i sanitariusz. Do pierwszej prezentacji PSC wybrałem figurki w pozycji marszu. Tak dla klimatu, niby to sobie idą pod Kursk, a w realu są zamknięci w kartonie hehe. Do malowania się przyłożyłem, nie śpieszyłem, malowałem wolno, bez pośpiechu, a między czasie grałem w Close Combat. Podstawki wykonałem własną metodą, czyli własnoręcznie wymodelowane kwiatuszki i krzaczki. Ludki będą prezentowane w najbliższą sobotę w Rivendell na pokazie BGK. Zapraszam do rzucenia okiem na modele...


Modele do miks zestawów PSC Russian infantry, 45mm ATG i heavy weapon, i oczywiście są właścicielami wcześniej prezentowanych mordek:
http://warhammster.blogspot.com/2013/03/twarze-figurek-plastik-soldier-company.htmlTo zdjęcie jest w wielkim formacie. Można zapisać na dysk i otworzyć w oryginalnym formacie.

To jest skala 20mm 1/72, nie mylić z 54mm.
Kilka innych przerobionych fotek:
11 komentarzy:

 1. Bardzo ładne figurki, teraz ciekawe, jak się spiszą w polu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki Pryzmek, Bartek. Morale wysokie, więc w boju nie powinno być problemów, ale to się okażę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nagromadzili się przy tych domach jak by tam burdel wojskowy otworzyli.

  Doman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe... być może, te ludziki żyją własnym życiem, nie wiadomo co się dzieje wieczorem, Szuflandia, hejkum tejkum, Olo ratuj i te sprawy.

   Usuń
 4. WOW! Są fantastyczne:D. Zrobione z serduchem, pietyzmem. Podziwiam Sławku z cierpliwość i talent:). Kawał doskonale wykonanej roboty:):). Ludziki są grzeczne:P:P

  Olka

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszyscy się zachwycają tylko figurkami, nikt nie zwraca uwagi na florę pod nogami.... :-)......... czyżby to była trawa z rodziny wichlinowatych z rzędu drżączka?

  Aniulinulinka i Maliwinioninka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ola, Aniuli... i Maliwi... dzięki za komentarze. Co do krzaków, to nie wiem, nie znam się na roślinkach, natomiast drżączka brzmi jak jakaś egzotyczna odmiana gorączki z drgawkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastic looking figures, great painting style!
  Phil.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten gość co to robi ma zajebisty talent! Aż strach pomyśleć gdyby stało się "coś" i te figurki mogłoby się same poruszać. To byłaby świetna gra widowiskowa. Bo tu wszystko wygląda jak 3D. Twórca dba o detale. Nie tylko modeli ale i otoczenia. Precyzja i dokładność wykonania? Rewelacja!!! Zastanawiam się tylko jak objeść "podstawki" od figur. Gdyby je zupełnie wtopić w tło (a autor wykonał takie zdjęcia: pluton LWP idzie w marszu) to już jest absolutny kosmos.

  OdpowiedzUsuń
 9. Thx you Phil, i dzięki wielkie Anonimie :), jednak co do wtapiania, to wtedy byłaby zabawa w modelarstwo redukcyjne, a tak ludki są mobilne i mogą brać czynny udział w grach.

  OdpowiedzUsuń