poniedziałek, 28 września 2015

Bitwa pod Cedynią - rys historyczy w komiksie

Bitwa pod Cedynią - komiks
Przekazy kronikarzy na temat przebiegu Bitwy pod Cedynią są bardzo ubogie i zawierają dosłownie kilka zdań. Być może chodziło o umniejszenie klęski? Nie dowiemy się tego. Był jednak taki kronikarz, który niczego nie umniejszył a zamiast pisać rysował a to jego przekaz... jeśli kreska się podoba, proszę o komentarz :).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

17 komentarzy:

 1. No, ten tego... W podstawówce to był temat bardzo poważny, wałkowany chyba dwa miesiące na na lekcjach j.Polskiego. I obowiązkowa praca zespołowa dla odtworzenia bitwy. Nasza klasa wykonała tylko mapkę, na arkuszu A1 oraz z pomocą rodziców obraz kredkami pastelowymi o rozmachu, którym mógł niejaki Matejko tylko pomarzyć. Klasa A za to wykonała makietę z wykorzystaniem ówcześnie dostępnych figurek rycerzy. I obowiązkowa wycieczka dla odwiedzenia miejsca bitwy. Grunwald nam wtedy nie imponował;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pozazdrościć, ja takich atrakcji w podstawówce nie miałem, zaś Grunwald uprawialiśmy na podwórku z kijami jako miecze i kartonami jako tarcze :).

   Usuń
  2. A bo wtedy, 40 lat temu, WSZYSTKO co związane było z naszą historią, traktowano bardzo poważnie.

   Usuń
  3. To prawda. Komiks jest właśnie m.in następstwem filmu Gniazdo :).

   Usuń
  4. A jakby tak, jak tutaj ktoś podpowiedział... Wprawdzie nie animację, ale komiks z figurkami zamiast rysunków? Próbowałem tego z LOTRem, ale zapału zabrakło.

   Usuń
 2. Dobre... animacje dorobić i na YouTube ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Animacja byłaby na pewno ciekawa ale za dużo przy tym pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. To mi humor poprawiłeś. Znakomite.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna sprawa! :)
  Tym bardziej czekam na system ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sam rysowałeś? Toż to jest znakomite!

  OdpowiedzUsuń