poniedziałek, 30 maja 2016

Połabian ciąg dalszy | Polabian Slavs


Słowianie Połabscy
Przeglądając poprzednie tematy z Połabianami zdałem sobie sprawę, że czegoś tam brakowało. Po zestawieniu figurek i zdjęć zweryfikowałem braki. O to one...Ostatnie już modele z konwertowanego zestawu Emhar: Saxon Warriors
Figurki Połabian prezentowałem w tematach:

15 komentarzy:

 1. Super :) ja musze z moimi 28mm ruszyć dalej;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Maluj i wrzucaj na bloga. Ja mam jeszcze około 200 Słowian do wymalowania, jednak już nie na ten rok :).

   Usuń
  2. Descent, Descent, Descent i jeszcze Descent :). Być może ruszę poza programowo z montażem drednota i lotniskowca do Full Thrusta.

   Usuń
 2. Jak zwykle znakomite!
  Opierałeś się na jakimś źródle? Zastanawiam się, czy Połabianie używali okrągłych tarcz (albo- czy były u nich popularne).

  OdpowiedzUsuń
 3. Opierałem się głównie na wyobraźni, która pewnie czerpała inspirację z dotychczas przeczytanych pozycji lub obejrzanych filmów/zdjęć. Mogli używać tego czego używali Skandynawowie, Niemcy i reszta sąsiednich Słowian. Przykładem może być Mściwój:

  „Wziąwszy z sobą dwóchset Sasów i trzechset Sławian, wszystkich ludzi doborowych, poszedł nie pytając się ojca i po dwudniowej podróży przez gęste lasy, trudne do przebycia wody i straszliwe bagna, napadł na mieszkańców wcale nie spodziewających się napadu i bezpiecznych, i zabrawszy im niezliczoną zdobycz i ludzi do niewoli, odszedł obciążony łupami. Gdy śpiesznie wracając przez trudniejsze miejsca bagna, mieszkańcy okoliczni zebrawszy się razem, rozpoczęli z nim bitwę dla oswobodzenia tych, których zabrał w niewolę. Towarzysze Mciwoja widząc się otoczonymi wielkimi tłumami nieprzyjaciół i uznając, że drogę sobie żelazem otworzyć należy, dodali sobie wzajemnego ducha i zebrawszy wszystkie swe siły, całą masę nalegających na nich nieprzyjaciół ostrzem miecza wytępili, a prócz tego samego ich księcia w niewolę z sobą uprowadzili.”

  – Helmod w Kronice Słowiańskiej o zwycięstwie Mściwoja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomniałem sobie zresztą, że wielu Skandynawów służyło w drużynach pierwszych Piastów, stąd też broń mogłaby być podobna. Super, widać w Twych działaniach wielką pasję. Tak trzymaj!

   Usuń
 4. Mam tylko takie pytanie: grasz jeszcze w OWWII? Czy ktoś w Polsce jeszcze w to gra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Figurki są super!

   Usuń
  2. Aktualnie systemy II-wojenne zeszły u mnie na dalszy plan. Nie wiem czy ktoś gra w OWWII (system fajny chociaż za dużo tam szczegółów). Dziękuję.

   Usuń