piątek, 22 lutego 2013

Infantry Platoon Command LWP - klimatyczne dowództwo

Postanowiłem skonwertować figurki obsługi dział z zestawu Russian 45mm ATG Plastic Soldier Company w skali 1/72 20mm na klimatyczne dowództwo plutonu piechoty. Do tego celu wykorzystałem trzy figurki i kawałek polistyrenowej płytki jako podstawki. Całość wyszła całkiem fajnie i cieszy moje oko. Podstawka jak i same figurki mogą być wykorzystane do różnych celów. Modele przygotowywałem tydzień czasu. Jak w takim tempie będę malować, to nie wiem czy wyrobie się na majowy turniej BKG. Niestety, ilość nie równa się jakości, więc wole malować dokładnie ale wolniej. Zapraszam do obejrzenia zdjęć...

Dowództwo gra w "kamień, papier cz nożyczki"
Zdjęcia zostały wykonane dwoma aparatami:16 komentarzy:

 1. Bardzo pracochłonna pasja która Ci sprawia wiele przyjemności. To widać:). Podziwiam i doceniam Twój kunszt i zaangażowanie w to co robisz:). cudeńka:):)
  Olka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne. Mógłbyś pokusić się o doklejenie z grinstaffu fałdki czy dwóch na ramieniu tego pana pokazującego dżdżownice :P

  OdpowiedzUsuń
 3. He he, wygląda na całkiem ożywioną dyskusję rodem z zebrań indoktrynujących. Który to oficer polityczny? ;)
  A poważnie, kolejne świetne malowanie. Zaczynam się powoli nastrajać do rozpoczęcia malowania swoich siedemdziesiątek dwójek do dioramki Kursk. Ale na to przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i świetne wykonanie. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ola, Pryzmek, Bartek, Rodger, Foliescu, Borsuk dzięki za pozytywy.
  @ Foliescu, masz racje na tej łapce brakowało kilku zgięć, jednak póki co malowanie jest priorytetem, lepienie pewnie zostanie poza moim zasięgiem.
  @ Borsuk, ja jestem po to by zarażać wszystkich skalą 1/72 ;)poza tym im więcej maluje w tej skali, tym większą mam ochotę zrobić jakąś dioramę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyszło mistrzowsko, twarz tego co tak nieładnie paluchem pokazuje to rewelacja sezonu normalnie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Twarze rewelacja!
  Stopnie koniecznie popraw, to niewiele pracy, a ogólny efekt znacznie zyska :)
  Jaką techniką robiłeś te wgłębienia w podstawce? Ja mam zawsze kłopoty techniczne, żeby mi te okręgi na podstawki równe wyszły, a u Ciebie widzę idealne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym figurkom już nie będę nic poprawiać, ale przy następnych postaram się nie robić błędów z pagonami. Wgłębienia, po prostu sobie odrysowałem podstawkę 20mm i dałem kilka mm więcej, później warstwowo kleiłem piasek na wikol, ale nie wszystko od razu, tylko część po części, aby polistyren się nie powyginał.

   Usuń
 8. Bardzo ładne tylko ten palec taki trochę powykręcany.
  Jako iż ty głównie washujesz to proszę o opinie

  http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=59&p=223647#p223647

  Myślę teraz nad oryginalną armią do FoGa (nie powiem jaką aby nie zapeszyć). Zadipowałem strong tonem (devlan mudem) z cztery podstawki thureophoroi i AP nie radzi mym zdaniem sobie z kolorami nazbyt jasnymi jak żółć i biel (zwłaszcza biel), chodź wszelkie brązy dobrze mu wychodzą.

  Tylko teraz nie wiem (jeszcze nie testowałem) jak zareaguje matowy lakier AP z puszki w kontakcie z powierzchnią niedipowaną... podobno jest efekt żółknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy to Arnold Schwarzenegger z czasów jak był Commando?

  Kawał dobrej i przemyślanej pracy.

  Doman

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pod ogromnym wrażeniem!!!
  To niesamowicie żmudna i pracochłonna pasja, ale bez wątpienia widać Twoje zaangażowanie, oddanie temu, co sprawia Ci tak wielką frajdę no i maksimum precyzji, która jest tu niezbędna:)!!!
  I niesamowite jest to, że pomimo tak niewielkiej mojej wiedzy w tej materii - oglądanie Twojej pracy sprawia olbrzymią przyjemność i naprawdę rozwija:)
  To jest piękne !!!:)
  Pozdrawiam ciepło:) Ania

  OdpowiedzUsuń