środa, 27 lutego 2013

Bren Carrier Boys AT - konwersja

W ramach zwolnienia lekarskiego znalazłem chwilkę czasu na wykonanie konwersji Universal Carrier na Bren Carrier Boys AT jako przyczółek obserwacyjny dla artylerii LWP. Do tego celu wykorzystałem Universal Carrier z zestawu Airfixa, cztery figurki sowietów, w tym jedna z rusznicą ppanc i jeden model British Infantry z lekkim karabinem maszynowym Bren. Bren został zamontowany tam gdzie (mniej więcej powinien) wskazują zdjęcia z google. Bren umocowany na kawałku lufy z działa ppanc z zestawu Russian 45mm Anti Tank Gun PSC WW2G20001, radio jest też kawałkiem wymienionego wyżej działa, a karabin Boys to odcięta od figurki sowiecka rusznica. Dolepiłem też beczkę. Później doczepie jeszcze skrzyneczkę i antenkę. Do soboty postaram się pomalować sekcję.

Tu można zobaczyć kilka fotek tego maleństwa w oryginale:
http://www.o5m6.de/universal_mkI.html

Figurki tych sowietów (poza Brytyjczykiem z brenem) dostałem w prezencie od Maćka (Xardasa).


Model zabezpieczyłem przed położeniem podkładu.Jaaaa! Ale ten Bren duży, taaaaki!

Figurki przyczepione na kawałkach maty magnetycznej.

... i mogą zmieniać pojazdy :). Jednak jak pisałem w komentarzu. Ten Carrier zasili szeregi PSZ nie LWP.5 komentarzy:

 1. Dobra konwersja, ale czemu Bren zamiast DP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Sarmor. Wzorowałem się na zdjęciach z googla, poza tym nie mam teraz głowy... tzn mam ale bardzo ciężką i trudno mi myśleć, choroba.

   Usuń
 2. Nici z planów. Konwersja nie pasuje do założeń, więc model zasili PSZ. Modele figurek jednak wykorzystam przy drugiej konwersji na bazie Carrierów z PSC, jednak już bez karabinów ppanc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, mam pytanie czy ustawiałeś kiedyś figurki kawalerii w skali 1:72 na okrągłych podstawkach z metalu,których używasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kawalerie dawałem tylko na polistyrenie w prostokącie. Kupuje podkładki pod śruby w sklepie metalowym. Jednak dobrze jest kupować te o większej średnicy bardziej płaskie, poszukaj też w marketach budowlanych. Te duże, które ja kupiłem są tak ciężkie, że gdyby spadły, to by mi psa zabiło. Masz jeszcze inną możliwość. Kupujesz matę magnetyczną i płytki polistyrenowe, wycinasz, kleisz i jest OK. Jednak szybciej byłoby zakupić niezbyt grube podkładki, aby tortów nie było :)

   40 mm śmiertelny tort:
   http://warhammster.blogspot.com/2013/02/soviet-lwp-at-team-zvezda-6135-zmiana.html

   Ale np. te podstawki już nie są tak ciężkie i zabójcze oraz nie przypominają tortów i są OK, 30mm:
   http://warhammster.blogspot.com/2013/02/karabiny-maszynowe-dp-druzyn-lwp.html

   Wymierz sobie ile średnicy powinny mieć Twoje podstawki i najlepiej wziąć figurki ze sobą i pasować.

   Powodzenia trzmielu.
   Sławek.


   Usuń