wtorek, 1 marca 2016

Wikińscy wioślarze Emhar 7218 , skala 1/72 | Viking oarsmen, Emhar 7218, scale 1/72

Wikińscy wioślarze 1/72
InBox zestawu Viking oarsmen, Emhar 7218 w skali 1/72. Zapraszam do tematu...OPAKOWANIE
Pudełko ofoliowane uniemożliwia podejrzenie wyprasek. Tektura opakowania dość sztywna. Nie gniecie się podczas transportu. Na pudełku znajdują się informacje o producencie, przybliżonym wyglądzie modeli, skali, przeznaczeniu itd. Z tyłu znajduje się przykład malowania figurek bez podania kodów farb, reklama innych zestawów itd. 
 

 

 
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
 
W środku znajdują się połączone ze sobą dwie ramki zawierające 42 niepomalowane modele oraz stołki pod wikińskie tyłki. W zestawie mamy 9 różnych póz co powoduje niezbyt dużą różnorodność.
 
 
 
 
MONTAŻ I KONWERSJE
 
Figurki z ramek wycina się bardzo łatwo, podobnie jest z delikatnymi nadlewami. Modele zostały odlane z twardego plastiku, który idealnie łączy się z klejami agresywnymi np. Tamiya. Plastik idealnie się układa pod wpływem ciepła. Wystarczy wrzucić modele do gorącej wody, wygiąć w odpowiedni sposób w celu uzyskania danego kształtu a element zostanie w tej pozycji (nie oddaje). Plastik idealnie będzie trzymał pokład akrylowy i farby.
 
Plastik ma okropny szaro platynowo połyskujący kolor, który utrudnia dostrzeganie detali. Mój aparat miał trudności z wyłapaniem ostrości.
 

Przykładowe zestawienie wioślarzy w roli mieszkańców grodu:


Ludzka gąsienica ;)
 
 
PODSUMOWANIE
 
Świetne figurki wykonane z bardzo dobrej jakości plastiku. Modele nie odbiegają wyglądem od ówczesnych mieszkańców Europy przez co umożliwią mi wykonanie szeregu konwersji, co m.in przedstawiłem na zdjęciach z chatkami.
 

7 komentarzy:

 1. Początkowo zastanawiałem się nad strasznymi minami z tzw. artłorku, ale gdy załadowało się zdjęcie gąsienicy- pytań już nie mam...
  Kłaniam się, LordD :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy, nieszablonowy zestaw o którym warto pamiętać
  bo a nuż się przyda :)
  Wkradł się błąd w headzie artykułu:
  "InBox zestawu Saxon warriors, Emhar 7206"

  - pozostałość po kopiowaniu z wcześniejszego wpisu jak sądzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karol Auguścik6 marca 2016 18:25

  Spoko sprawa a czy będziesz myślał nad zakupieniem statku Wikingów??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Karol, mam zamiar ale za jakiś czas. Okręty raczej będą przygotowywane dla Pomorzan. Nie wiem jednak, kiedy to nastąpi.

   Usuń
  2. Karol Auguścik8 marca 2016 07:53

   Śledzić będę uwa żnie twoje poczynania :-)

   Usuń