poniedziałek, 15 maja 2017

Ancient Germans - InBox

 Ancient Germans - InBox
Zawartość zestawu Ancient Germans, skala 1/72, nr. katalogowy M035 od Streletsa. Zapraszam do tematu...
OPAKOWANIE
Pudełko niefoliowane umożliwia podejrzenie wyprasek. Tektura opakowania dość sztywna, która zapewni ochronę podczas transportu. Na pudełku znajdują się informacje o producencie, przybliżonym wyglądzie modeli, skali, przeznaczeniu itd. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA 
W środku znajdują się grubo ciosane wypraski w ilości:
- piechota x4 co daje łącznie 48 ludzi

Niestety zestaw ten nie jest zbyt różnorodny w pozycje - otrzymujemy cztery wypraski z takimi samymi figurkami. Łącznie różnych poz jest 12, co daje po 4 identyczne modele. Myślę, że przy 48 modelach mogą być niezauważalne.
MONTAŻ I KONWERSJE
Figurki z ramek wycina się bardzo łatwo. Modele zostały odlane z twardego plastiku. Dłuższe elementy takie jak włócznie czy miecze są dość stabilne - nie gibają się pod naciskiem. Plastik idealnie się układa pod wpływem ciepła - wystarczy wrzucić modele do gorącej wody, wygiąć w odpowiedni sposób w celu uzyskania danego kształtu, a element zostanie w tej pozycji (nie oddaje). Plastik idealnie będzie trzymał pokład akrylowy i farby, ma szary kolor. Twarze przypominają groźne i dzikie oblicza, dzięki czemu idealnie oddają ducha germańskich wojowników. W zestawie mamy do dyspozycji trochę zamiennego oręża pasującego do kilku figurek. Z tych modeli będę tworzył bałtów, a dokładnie Jaćwingów z okresu 11 wieku.
PODSUMOWANIE 
Świetne figurki wykonane z dobrej jakości plastiku. Wygląd germańskich wojowników jest na tyle elastyczny i ponadczasowy, że można pokusić się o konwersje na wczesnośredniowieczne pogańskie ludy Europy. Cena zestawu to około 35 zł, jak na 48 figurek koszt nie jest wysoki. W zestawie mamy sporo ciekawych modeli, polecam!

8 komentarzy:

 1. Przyznam, że bardzo bardzo ciekawe i ładne wzory!

  OdpowiedzUsuń
 2. 35zł? Strelets podniósł ceny?

  OdpowiedzUsuń
 3. 30 zł, pomyliłem z innym zestawem Germanic Horseman.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te zestawy są ciekawe. Jak je wyszukujesz i wybierasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyszukuje na http://www.plasticsoldierreview.com/Periods.aspx

   Usuń
 5. W sumie, mimo że małe, to całkiem niezłe figurki. Jak by tylko usiąść do nich na poważnie ze skalpelem, a potem popracować profesjonalnie pędzelkiem - byłyby ok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, usuwanie łączeń to podstawa. Malowanie to już hobby, nie profesja, będzie OK Gervazy :).

   Usuń
 6. They look very ncie...and fierce!

  OdpowiedzUsuń