sobota, 10 grudnia 2016

Descent: Wędrówki w Mroku - Kruczy Dwór | Descent: Journeys in the Dark - Manor of Ravens

Descent: Kruczy Dwór - figurki
Jesienno-zimowy letarg trwa. Chwilowo wybudziłem się ze snu by skonsumować kilka Descentowych figurek.
U podnóża gór nieopodal dumnego miasta Greyhaven leży zapomniany dwór, nawiedzona rezydencja wysokiego maga Inhyndrusa, który zmarł wiele lat temu. W jej stale zmieniającej układ murach kryje się skarbiec pełen antycznych błyskotek oraz porzuconych artefaktów, jednak kruki strzegące tego miejsca nie potrafiły ochronić go przed poszukiwaczami skarbów i pospolitymi włamywaczami. W czeluściach dworu zbudził się więc nowy strażnik, który zawezwał do pomocy nowe siły. Jeśli istotę pozostawi się samą sobie, jej potęga i rozmiary nie będą mieć granic. Potencjał potwora jest nie zmierzony, dlatego ktoś musi go powstrzymać. Zapraszam do rzucenia okiem...

ZBÓJCY
Zbójcy to jedni z nielicznych oprychów z Terrinoth zdolni przetrwać w każdych warunkach i każdym miejscu. Ci panowie biorą co chcą i kogo chcą, zatem korzystają na tym, co stracili inni - jedyne czego żałują to, to że muszą się pomęczyć by zebrać łupy. Nie sposób pozbyć się tych łajz z okolic, dlatego bohaterowie każdego pokolenia muszą co rusz sięgać po broń i oczyszczać świat z szumowin.
 
 
UPIORY
Upiory to koszmary, które żywią się strachem mieszkańców Terrinoth. Wszyscy wiedzą o ich istnieniu ale nieliczni spotkali się z tymi zjawami twarzą w twarz, zaś ci do których przyszły albo postradali zmysły albo przepadli bez śladu. Usłyszeć przeraźliwe zawodzenia upiora oznacza rychłą śmierć, zatem mniej się na baczności poszukiwaczu!
 
 
 
BOHATEROWIE
Alys Raine podczas swoich ósmych urodzin wyrecytowała cały Kodeks Powszechnego Prawa. Rodzice dziewczynki widząc jej dar wysłali pociechę do Egzarchatu Prawu, gdzie rozpoczęła nauki prawne m.in studiowała Traktaty Terrinoth. Cieszyła się każdą chwilą, kiedy obcowała ze starymi księgami, zaś długie treningi pod okiem wybitnych szermierzy sprawiły, iż stała się jednym z najlepszych Sędziów władających młotem tak dobrze jak literą prawa. Dziś imię Alys Raine budzi w przestępcach grozę. Alys jest jednym z najlepszych Sędziów z Cytadeli niosącym prawo i sprawiedliwość tam, gdzie ich brakuje. Jej nie potrzebni są ławnicy czy stosy aktów, sama wymierza sprawiedliwość i z pasją ją realizuję - często rozłupując czaski winnym, czasem współwinnym, czasem niewinnym. Ulubione powiedzenie Alys "Ja rozsławię prawo i sprawiedliwość"
 
Thaiden Chmurnoszczyty posiada niezwykłą umiejętność odnajdywani rzeczy, których inni nie potrafią odszukać. Zazwyczaj jest to mocny trunek lub skradziony mieszek złota - nie dziwota, że dotychczasowi właściciele woreczka złotych monet później nie mogą zlokalizować swego skarbczyka. Ongiś był hersztem Klanu Zapomnianych, jednak opuścił kompanów by ratować swą ukochaną z rąk zbójców z Szarych Pustkowi. Nikt nie wie czy odnalazł miłość swego serca, kiedy wrócił z pustkowi był już zupełnie innym człowiekiem - zamkniętym w sobie, niebezpiecznym i mściwym. To czego doświadczyć musiało odcisnąć piętno na jego duszy. Dziś wraz z Alyse Raine tropi przestępców i z zimną krwią wykonuje wyroki kompanki. Kiedy wizytuje w oberżach, kobiety pytają o przydomek Chmurnoszczyty, wtedy Thaiden odpowiada "Czerwone i bure, chodź ze mną na górę", jednak Alyse ostrzega potencjalne kandydatki słowami "Czyn lubieżny ścigany jest na mocy prawa".
 

 
 

12 komentarzy:

 1. Figurki dobrze wyglądają. Upiory są najciekawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz rozumiem gdzie zniknąłeś na kilka miesięcy ;) Fajnie Ci to wyszło. Malowanie nie znikanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No, reaktywacja w dobrym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też głosuję na upiory. Świetna robota

  OdpowiedzUsuń
 5. Upiory miażdżą system.Super wyglądają ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała robota, ja się nie mogę zabrać w natłoku malowania za fugurki z tej gry. A samego dodatku niestety nie posiadam, ale słyszałem że jeden z lepszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszyscy świetni, ale upiory to mistrzostwo!

  OdpowiedzUsuń