wtorek, 25 grudnia 2012

Kościół i kapliczka do wargamingu - szybko, tanio i solidnie część IV

Prezentacja ostatnich budynków w skali 1/87 zakupionych za grosze na allegro. Skala budynków idealnie nadają się do skali 1/72, więc będą częstym uczestnikiem wargamingowych rozgrywek. Kościół kosztował mnie 20 zł a kapliczka 19 zł + koszty dostawy. Renowacja polegała na poprawkach modelarskich i nałożeniu washa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć... o jasna cholera, na 13:00 do kościoła... jak mi się nie chce yhh.Kapliczka przed renowacją.

Kapliczka po renowacji.


Oczywiście i kapliczka musi mieć ruchomy dach aby wcisnąć tam kilka religijnych żołnierzy :)

Wieża została ścięta aby można było umieszczać w dzwonnicy snajpera.
Kościół przed renowacją.

Jak widać skala tego budynku jest praktycznie idealna do skali 1/72.


Widok na front i zachodnią część kościoła.


Tylna i wschodnia część świątyni.


Kościół też ma zdejmowanych dach. Przy środku troszkę się pobawiłem ale bez żadnych rewelacji. Zrobiłem ławki, konfesjonał i ołtarz. Wyłożyłem też dywanik. Teraz modele mogą biegać po kościele. Jestem ciekaw jak wygląda spotkanie dwóch drużyn z przeciwnych frakcji w środku kościoła :)

Porównanie Shermana do kościoła.

Dach wieży też jest ruchomy, aby można było umieszczać snajpera w dzwonnicy. Okiennice zostały wybite i użyte jako nagrobki do budowy cmentarza.


6 komentarzy:

 1. Trochę widać, że figurki są za duże, zwłaszcza gdy stoją przy drzwiach. Kiedyś sklejałem czołgi 1:72 i trafiło mi się kilka matchboxów w skali 1:76 - już wtedy było widać różnicę w skali. A tu różnica jest jeszcze większa. Jedno jest pewne - poziom wykończenia i szczegółowość detali "kolejowych" makiet są generalnie nierealne do osiągnięcia budując makietę od zera z kartonu/tektury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie szkodzi, podczas gry ujdzie. Grywałem już, gdzie okopy były wycięte z papieru a bagna z wycieraczki, więc ta niewielka różnica w skali nie wpływa na samą rozgrywkę. Chodzi tylko o urozmaicenie terenu i scenariuszy. A ogólnie masz racje :). Robiłem już makiety od podstaw, jednak teraz nie mam na to "miejsca". Może jak kupię nowe "większe" mieszkanie wtedy będę sobie dziubał w kartonach :)

   Usuń
 2. Very nice model - love the stained glass windows. Best, Dean

  OdpowiedzUsuń
 3. I kościół pod ręka - nie trzeba się w niedziele nigdzie ruszać.

  Doman

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, tylko jeszcze muszę sobie figurkę księdza kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kościół ładny ale bez żołnierzy ale chyba dobry do zabawy figurkami LEGO
  dla mnie najładniejszy jest kościół

  OdpowiedzUsuń