niedziela, 18 marca 2012

British Paratroopers "Red Devils" - Etap VI - podkładowanie

Dziś przyjechał do mnie brat, więc miał mi kto położyć podkład :), a ja przy okazji mogłem zrobić kilka zdjęć w celu prezentacji użycia farby w sprayu firmy GW. Polecam ten produkt, dobrze trzyma farbę (wchłania)...
Odległość od figurek około 30cm. Podkładować należy (bynajmniej ja tak robię) z czterech stron. Spryskujemy krótkimi psiknięciami, inaczej farba zaleje nam figurkę i będzie klops. Należy też sprawdzać mniej więcej, jak farba pokryła figurkę.

Po podkładowaniu farbę w sprayu włożyć do lodówki i tam trzymać, a figurki odstawić na cały boży dzień żeby sobie dobrze wyschły.


3 komentarze:

 1. Czemu do lodówki? Ja nigdy nie chowałem...

  Przed użyciem jak żużyte wkładam do gorącej wody by zwiększyć ciśnienie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapomniałem: figurki należy przykryć czymś, jak kloszem, coby nie łapały kurzu! Osobiście wkładam je przed sprayem do pudełka do pizzy, po malowaniu pudełko zamykam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lakier jak i podkład wcześniej trzymałem w pokoj, od kiedy trzymam w lodówce, zauważyłem, że jest lepsza konsystencja, dobrze się kładzie. Przed użyciem należy mocno i długo wstrząsać (macham nawet z 3 minuty :)) i psiknąć kontrolnie przed użyciem w powietrze.

  OdpowiedzUsuń