czwartek, 19 kwietnia 2012

British Paratroopers WWII - Revell 02509 1/72 - recenzja

Recenzja British Paratroopers WWII - Revell 02509 1/72. Zapraszam do lektury...


HISTORIA

Historia Brytyjskich skoczków (w tym 1SBS) opisana została w recenzji British Paratroopers "Red Devils" - Italeri 6034 1/72.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Tak się śpieszyłem, że zapomniałem zrobić zdjęcia figurek w ramkach. Uprzytomniłem sobie już po fakcie, kiedy wszystkie ludzki zostały wycięte. Pudełko tekturowe, bardzo ładnie się prezentujące i zachęcające do zakupu, i na tym kończę opisywanie opakowania.

W pudełku znajduje się wypraska z figurkami w kolorze ciemnozielonym. Niestety ten kolor trochę ujmuje figurkom, tzn. są brzydkie, mało widoczne. Wcześniejsze odlewy były w kolorze jasnym i wszystkie szczegóły były widoczne. Prezentacja figurek Plastic Soldier Review. Oczywiście, kiedy już figurki zostaną pokryte białym podkładem, wszystkie detale wyjdą na wierzch. 


W tej kupce znajduję się:
- 21x karabinów
- 16x Sten
- 5x Bren
- 4x PIAT
- 2x radio
- reszta, to śmieci


Od lewej: A - (Karabin) w marszu, B - (Sten) przeładowanie, C - (Sten) szturm. Na uwagę zasługuje figurka B. Bardzo fajna poza, unikalna. Można zastosować ten model jako podoficera lub oficera.
Od lewej: D - (Bren) seria, E - (Sten) z granatem, F - (karabin) strzelający. Na uwagę zasługuje figurka A i E. Ciekawe pozy, szczególnie D. Ogień ciągły.

Od lewej: G - radio operator, H - (Sten) oficer, I - (karabin) strzelający. Na uwagę zasługują figurki G i H. Bardzo ładnie wykonane modele, chyba najładniejsze ze wszystkich figurek z tego pudełka. Dynamiczna poza oficera.

J - zbuk, shit, po co to komu? Ok, jak już są, to odcinamy głupi spadochron i mamy gościa od obsługi dział... ale ogólnie jest to śmieć.

Od lewej: K - (PIAT) leżak, L - (karabin) leżak, M - pojemnik z ekwipunkiem.

Gromadka ludzików. Po jednym z modeli.

MONTAŻ I KONWERSJE

Modele wykonane są z miękkiego plastiku, więc z pomalowanej figurki może odpaść farba, szczególnie przy zginaniu odstających elementów. Wycinanie z wyprasek nie sprawia problemu. Do wycięcia starczy nożyk lub nożyczki. Figurki mają bardzo sporo nadmiaru plastiku na łączeniach, więc jest co skubać. Ścinanie jest upierdliwe, ale to chyba normalne przy produktach (figurek) Revella i Italeri.

Konwersja 1 obsługa dział

Do czego można jeszcze zastosować gościa z odciętym spadochronem? Np. może wykradać kolegom kanapki z plecaka ^^.
Porównanie figurek

 PODSUMOWANIE

Jak dla mnie produkt przereklamowany. Za drogi, zbyt wiele niedopracowanych modeli. Niewyraźne twarze, miękki plastik, brakuje amunicyjnych i moździerza. Koszt produktu za wysoki, w porównaniu do swoich odpowiedników innych firm. Polecam tylko ze względu na kilka figurek.


3 komentarze:

 1. Dzień dobry.
  Ja uważam, że spadochroniarze Revella są OK. Natomiast obecna cena wznawianych produktów Revella to faktycznie nieporozumienie. Zawsze były trochę droższe od Italeri, ale nie aż tyle co teraz. Zestaw piechoty brytyjskiej idzie chyba kupić w normalnej cenie. I moim zdaniem o ile samo wykonanie figur jest świetne to wybrane pozy są w całości nie najlepsze. Podobne zdanie mam o brytyjskiej piechocie Caesara. Tam do świetnych bojowych póz dorzucili w 1/3 sztywne pozy na baczność, maszerującego i oficera w sztabie.
  Tommy Gn

  OdpowiedzUsuń
 2. Doceniam próbę zrobienia czegoś ze skoczkiem ze spadochronem. Faktycznie ewentualnie do moździerza się nada, ale niestety ma jeszcze na sobie plecak od spadochronu i pasy :(
  Tommy Gn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć TommyGun,
   Wyciąłem ten plecak, malowaniem można ukryć braki... i chyba gdzieś je zapodziałem.

   Niebawem będę kompletować II Korpus, a za piechurów posłużą mi figurki Valiant Miniatures. Materiał jest o wiele lepszy, m.in lepiej trzyma farbę, i ogólnie figurki fajnie wyglądają, są takie jakby żywe. British Infantry WWII Revella i British Paratroopers były ogólnie przeznaczone na uzupełnianie braków i jakieś konwersje.

   Usuń