wtorek, 19 czerwca 2012

Zbudzony pasterz głosem Ducha Ziemi ETAP II - Modelarska Mobilizacja, konkurs TheNode.pl - Część I

Etap II obejmuje przygotowanie figurek wieśniaków osady Odswell. Do tego celu posłużą mi figurki kupione na allegro. Moim zamiarem jest zebranie i pomalowanie około 40 figurek. Figurki będą konwertowane, ponieważ nie mam stricte modeli reprezentujących wieśniaków, dla chcącego nic trudnego, i wieśniaków się zrobi :). Dodatkowo do etapu II przejdą niedokończone drzewka i kufry, skrzynie, beczki i worki z I etapu. Zapraszam do tematu...


Niedokończone drzewka z etapu I (niektóre, to ścięte elementy z tych dużych drzew)

To co widać na zdjęciu. Kupione na allegro.

Figurki są z różnych okresów i przedstawiaj różne postacie. Jednak oni staną się wieśniakami z Odswell :). Każdemu z nich nadałem imię.

Jak wyżej.

Wraz ze śmieciowymi figurkami na allegro był ten syf. Jednak i to się przyda. Wszystko się przyda, ponieważ w Odswell nic się nie marnuje :). Z lawet po armatach mam zamiar zrobić lektyki i furmanki. Konie, to wiadomo, konie :). Żubry będą sobie biegać po puszczy Nortyckiej a lew? Lew będzie na sprzedać u kupca Adolfa z Westlandów.

Figurki TT/H0 w skali 19 i 24 mm. Będą przerabiani na wieśniaków i podróżnych. Ci jednak nie otrzymają imion, a będą się zwać wieśniaki albo jak kto woli mieszkańcy wioski Odswell i pielgrzymi ze Starego Kontynentu.2 komentarze:

  1. Lawety do japońskich armat pułkowych! Ha! pośród świątecznego igliwia siały postrach wśród hord niemców... ze 25 lat temu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A widzisz, to nie wiedziałem :). Najwidoczniej do Odswell sprowadził je jakiś handlarz (badylarz) złomem :)

      Usuń