sobota, 26 kwietnia 2014

Prototyp: wojskowy okręt logistyczny CL-LS i prom WPT - Full Thrust

- Okręt logistyczny FILON, kapral Joahim Kryvian sekcja logistyczna.
- Porucznik Prichson NKS ANGEL. Mamy mały problem kapralu.
- Proszę nie przeciągać rozmowy poruczniku Prichson, to kanał serwisowy.
- Tak wiem, padły nam pompy uzdatniania wody i mamy problem ze szczurami.
- Zgłoszenie przyjęte, numer 148-20-203-ANGEL. Proszę czekać na interwencje.
- Kapralu nie rozumiecie. Potrzebujemy natychmiastowej interwencji. Pacjenci nie dostają już od kilku godzin wody a szczury przedostają się do magazynów.
- Zgłoszenie przyjęte, proszę nie przeciągać rozmowy poruczniku.
...cisza... - Tu kapitan Jadviga Jankovky, natychmiast wyślijcie tu prom z technikami i sekcje deratyzacyjną! Nie obchodzą mnie wasze procedury!
- Z całym szacunkiem pani kapitan ale...
- Gówno mnie obchodzi co myślicie kapralu, wydałam panu rozkaz!
- Pani kapitan, aktualnie wszystkie promy są w użyciu, i każdy kapitan...
- Nie obchodzą mnie inni kapitanowie i ich okręty, tu chodzi o ludzkie życie. Proszę przekazać wiadomość do kapitana Abrahama.

Każda nowoczesna flota musi mieć sekcje logistyczną, która dostarczy świeżej żywności, naprawi części, wymieni kable, naprawi śliniki, pozbędzie się karaluchów czy szczurów. Okręty logistyczne to także miejsce pełne szmuglerów tworzących czarny rynek we flocie. Tu można kupić prezerwatywy, alkohol i inne używki. Regulamin co prawda zabrania handlu ale kapitanowie okrętów przymykają oko na ten proceder... do czasu, kiedy wydarzy się jakiś wypadek. Wtedy szuka się kozła ofiarnego i wszystko wraca do normy. Okręty CL-LS zbudowane są na bazie lekkiego krążownika. Długość okrętu (kadłuba) 41 mm. Uzbrojenie: 10x małokalibrowe działo automatyczne. Personel, to różnej maści technicy, robotnicy, inżynierowie, administratorzy. Nieliczną grupę stanowią analitycy i medycy. Na okręcie stacjonuje niewielki garnizon żołnierzy. Na pokładzie okrętu logistycznego bazuje prom WPT, który pełni rolę transportera zespołów konserwacyjnych lub przewozi zasoby. WPT wyposażony jest w FTL jednak zasięg niewielki, stąd używa się go w sytuacjach awaryjnych. Długość 14 mm. Uzbrojenie: 3x małokalibrowe działo automatyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz