InBox zestawu Early Rus' Warriors nr. katalogowy ORI72029 od Oriona w skali 1/72...
PUDEŁKO
Tektura pudełka jest cienka, łatwo się gniecie. W transporcie szybko ulega zniszczeniu. Nie ma się czym martwić ponieważ modele są odlane z plastiku, który nie ima się łamaniu. Na opakowaniu znajduje się ładny obrazek prezentujący modele, które odnajdziemy w środku. Na pudełku przedstawiony jest szereg różnych informacji m.in o producencie, skali, numerze katalogowym, stronie producenta, wyglądzie modeli (to na drugiej stronie) i ile jest ich sztuk. Dowiemy się też, że modele nie są przeznaczone dla dzieci poniżej lat 5. Opakowanie fabrycznie nie jest zaklejane więc w sklepach można je otwierać i obejrzeć produkt.
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
W środku znajduje się 48 modeli (była jedna figurka poza ramką, czyli ja mam 49 modeli :)) w 12 różnych pozach. Modele zostały zapakowane w torebkę próżniową. Figurki są umocowane na ramce.
Dostałem jeden dodatkowy model, to ten na górze.
MONTAŻ i KONWERSJE
Wycinanie z ramek nie jest kłopotliwe, idzie sprawnie i bez uszczerbku na modelach. Niestety, pomimo ciekawej rzeźby dostaliśmy całą masę nadlewek, których pozbycie się trwa kilka długich godzin. Jeśli mamy ostry nowy skalpel ścinanie powinno iść dość żwawo i nie zostawi wiele farfocli - niestety moje poprzednie boxy były ścinane dość tępym skalpelem. Wszystkie włócznie i pozostały oręż pójdą do wymiany ponieważ są bardzo elastyczne i wyglądają jak sztachety. Włócznie będą robione ze spinaczy do dokumentów. O tym już w kolejnym poście o konwersji - LINK.
Wojowie 1. Do zmiany włócznie, być może dodam tarcze na plecy i szpiczaste szłomy.
Wojowie 2. Powyginam modele tak aby się w jakiś sposób od siebie różniły. Bez zmian.
Zamożni wojowie 1. Dodam skóry na kark i pelerynki oraz wymienię miecze.
Tarczownik 1. Do zmiany włócznie, dodam też skóry i pelerynki.
Wojowie 3. Do zmiany włócznie. Być może zrobię z nich chorążych.
Wojowie 4. Do zmiany włócznie. Dodam skóry na kark, pelerynki i tarcze.
Wojowie z łukami 1. Do zmiany łuki.
Wojowie z łukami 2. Do zmiany łuki.
Tarczownik 2. Do zmiany broń.
Wojowie 5. Do zmiany broń. Dodam też skóry i peleryny.
Tarczownik 3. Do zmiany broń. Dodam też skóry i peleryny.
PODSUMOWANIE
Za 30 zł dostaniemy 48 ciekawych modeli. Niekoniecznie muszą być to wcześni Rusini. Można z nich śmiało zrobić innych słowiańskich wojów. Jedynym mankamentem tych modeli jak i innych Oriona jest dość giętki plastik. Dlatego warto przed malowaniem wymienić oręż.
Muszę przyznać, że coraz bardziej inspirujesz mnie do tego, żebym zmienił uzbrojenie w moich roninach z Red Boxa na spinaczowe wedle Twojego projektu. Dzięki Sławku!
OdpowiedzUsuńOj tam. Nie wiem jak to się ma do katan ale łuki japońskie możesz spokojnie zrobić z długich spinaczy (są mniej twarde od szpilek i można je profilować). Spinacze też mają różne długości i grubości. Ja używam kilku rodzajów.
UsuńBardzo fajne chłopaki. Faktycznie można zrobić z nich coś więcej niż tylko Ruskich:)
OdpowiedzUsuńOczywiście. W tamtych czasach mowa jak ubiór wraz z wyposażeniem wojennym nie różniły się znacząco.
Usuń