PUDEŁKO
Tektura pudełka jest cienka, łatwo się gniecie. W transporcie szybko ulega zniszczeniu. Nie ma się czym martwić ponieważ modele są odlane z plastiku, który nie ima się łamaniu. Na opakowaniu znajduje się ładny obrazek prezentujący modele, które odnajdziemy w środku. Na pudełku przedstawiony jest szereg różnych informacji m.in o producencie, skali, numerze katalogowym, stronie producenta, wyglądzie modeli (to na drugiej stronie) i ile jest ich sztuk. Dowiemy się też, że modele nie są przeznaczone dla dzieci poniżej lat 5. Opakowanie fabrycznie nie jest zaklejane więc w sklepach można je otwierać i obejrzeć produkt.
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
W środku znajdują się 52 modele w 13 różnych pozach. Modele zostały zapakowane w torebkę próżniową. Figurki są umocowane na ramce.
MONTAŻ i KONWERSJE
Wycinanie z ramek nie jest kłopotliwe, idzie sprawnie i bez uszczerbku na modelach. Niestety, pomimo ciekawej rzeźby dostaliśmy całą masę nadlewek, których pozbycie się trwa kilka długich godzin. Jeśli mamy ostry nowy skalpel ścinanie powinno iść dość żwawo i nie zostawi wiele farfocli. Wszystkie włócznie i pozostały oręż pójdą do wymiany ponieważ są bardzo elastyczne i wyglądają jak sztachety lub miotły. Włócznie będą robione ze spinaczy do dokumentów. O tym już w kolejnym poście o konwersji.
Więcej o konwersji w TYM TEMACIE
Woj z włócznią. Do wymiany włócznia.Więcej o konwersji w TYM TEMACIE
Woj z toporem. Do wymiany topór. Zmienię też jego położenie.
W okresie 10-12 wiek kusze na terenie Polski były tak rzadko spotykane, że nie znajdą zastosowania w moim projekcie. Zamiast kusz dam włócznie.
Woj z włócznią, Do wymiany. Nie podoba mi się ten blaszany stanik.
Tarczownik. Do wymiany włócznia.
Tarczownik. Do wymiany oszczepy.
Tarczownik. Do wymiany włócznia. Dodam też topory.
Miotlarz. Tragedia.
Woj z włócznią. Do wymiany.
Rolnik. Maczugi do przeróbki.
Woj z łukiem. Do wymiany łuki na typowe zachodnie - w okresie 10-12 Słowianie zachodni nie używali takich łuków (poza pieczengami, którzy mogli stacjonować u Mieszka).
Rolnik z łukiem. Jak wyżej.
Woj z łukiem. Jak wyżej.
PODSUMOWANIE
Za 34 zł dostaniemy 52 modele. Część z nich jest bardzo ciekawa, pozostała już mniej. Niekoniecznie muszą być to Kijowscy Rusini. Można z nich śmiało zrobić innych słowiańskich wojów. W okresie 10-12 wiek wielce prawdopodobne było, że wszystkie plemiona od zachodu do wschodu używały podobnego orężu i zbroi z wykluczeniem łuków. Jedynym mankamentem tych modeli jak i innych Oriona jest dość giętki plastik. Warto przed malowaniem wymienić oręż.
Co robi ten gość z miotłą ? :>
OdpowiedzUsuńJeden z blaszanym stanikiem, drugi z miotłą. Gender średniowieczny.
UsuńTo nie miotał to żagiew/wici.
OdpowiedzUsuń