sobota, 31 marca 2012

Malowanie 1SBS - Etap I

Malowanie figurek (British Paratroopers "Red Devils" firmy Italeri) podzielę na III etapy. W pierwszym skupię się na malowaniu bazowych kolorów: buty, mundury, hełmy, oporządzenie, broń. W drugim, podobnie jak w pierwszym bazowe kolory zostaną położone na: broń, skórę, włosy, paski od hełmu, elementy oporządzenia, elementy munduru oraz zostaną pomalowane kurtki, krzaczki na hełmach i orzełki. Trzeci etap będzie polegać na cieniowaniu i uszczegółowianiu figurek oraz na wykończeniu podstawek, zapraszam....

Faza I - Figurka została pomalowana bardzo rozrzedzoną farbą (czyli taki wash domowej roboty), by tylko delikatnie pokryła biały podkład i dobrze została wchłonięta, a nadmiar spłynie do zakamarków. Malowanie farbą GW Bestial Brown.
Faza I -Wszystkie figurki pomalowałem dość szybko. Przy tej fazie nie trzeba się obawiać, że coś zostanie spieprzone.
Faza II - Malowanie kolejną brązową farbą Scorched Brown GW. Tak jak w fazie I, farba musi być rozwodniona. Jest to nasza baza wyjściowa do malowania. Jak widać na zdjęciu cieniowanie wyszło bardzo dobrze. Elementy wypukłe są jasne, zagłębienia ciemne - tak miało być.
Faza III - Malowanie hełmów. Zmieszałem kilka farb: Gunmetal Metal Vallejo, Chaos Black GW, Scorched Brown GW, Fir Green DecorFin - ta farba nadała pewien efekt, czyli delikatna satynka. Nie zwracałem większej uwagi na, to jak mieszam farby, jedne hełmy mają odcień bardziej brązowy inne zielonkawy i metalowy. Użyłem swojej wyobraźni i spoglądałem na zdjęcia hełmów - Google grafika :)
Faza IV - Malowanie broni i butów: buty muszą być pomalowane wyłącznie kolorem czarnym. Broń - kolor czarny, może być metalowy - każdy pomaluje tak jak mu się podoba. U mnie będzie tak: jedne bronie będą czarne, metaliczne i z brązową kolbą.
Faza V - Malowanie oporządzenia. Do malowania szelek, plecaków, ładownic użyłem farby koloru ludzkiego Bronzed Flesh GW i Elf Skintone Vallejo. Przy tej fazie można malować od razu dłonie i twarz. Ja sobie odpuściłem i zostawiłem na inny etap.
CDN...

3 komentarze:

 1. No brawo, super malowanie idzie. Proponuję dalej robić tutoriale i ewentualnie podlinkować na strategie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Przemos. W ten weekend wrzucę kolejne zdjęcia z II i III etapu malowania, i idąc za Twoją uwagą, wrzucę link na forum :)

   Usuń
 2. Prezentują się jak żywe. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń