sobota, 2 czerwca 2012

22 Kompania Zaopatrywania Artylerii wraz z niedźwiedziem Wojtkiem II Korpus Polski - Valiant Miniatures - przezentacja

Prezentacja pomalowanych figurek producenta Valiant Miniatures na podstawie British Tommies. Modele przedstawiają drużynę Polskich żołnierzy z 22 Kompani Zaopatrywania Artylerii II Korpusu Polskiego wraz z Niedźwiedziem Wojtkiem. Figurki są bardzo wysokiej jakości, więc malowanie ich, to była czysta przyjemność. Uważam, że są to najlepsze produkty w skali 1/72. Wszystkim polecam Valiant Miniatures. Figurki biorą udział w konkursie modelarskim na forum strategie.net.pl. Zapraszam do obejrzenia zdjęć...


Porucznik Albert Furażerka oraz sierżant Maciej Fajczewski

Masz papierosa. Dzięki Kazik.


Stój, dalej nie przejdziesz, trwają zdjęcia do konkursu!Tyłek Wojtka ^^

Sierżant FajczewskiSzeregowi: Lewiński i Prowowski

Kapral Zwierzyniecki i kapral Wojtek


8 komentarzy:

 1. Valiant ma to do siebie, że ich figurki są olbrzymie i raczej kiepsko wyglądają z innymi w 20mm. Ale co do faktury to się z Tobą zgodzę, są bardzo dobrze odlane. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się ale jak figurki wmieszamy pośród innych modeli, to różnica zaniknie. W rzeczywistości ludzie są różnej wielkości (wysokość i gabaryty).

   Usuń
 2. Excellent work. Very nice painting. I have to agree that they are very nice figures.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oprócz oczywistych rzeczy, które widać, zaskakują mnie naszywki na mundurach.
  A to ciekawostka, niedźwiedź w szeregach armii i to jeszcze polskiej.

  Doman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież, to nasz słynny kapral Wojtek :). W Wielkiej Brytanii więcej się mówi o misiu niż w Polsce, i mają nawet muzeum, a My? Wstyd mi.

   Usuń
  2. Tak, tak potwierdzam. Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Andersa. Niedźwiedź brał udział w bitwie o Monte Cassino. Legenda głosi iż nosił pociski do haubic. Czy tak było faktycznie nie wiadomo. Ale fakt jest faktem. Rzecz mało spotykana na skalę świata. W Polsce w zasadzie historia całkowicie nie znana. Wojtek zmarł 2 grudnia 1963 roku w wieku 22 lat w ogrodzie zoologicznym w Edynburgu.

   Usuń
  3. Niestety, w Polsce Wojtek jest mało znany. W Szkocji jest nawet jego muzeum i można kupić pamiątki.

   Usuń
 4. Praca zajęła ostatecznie 2 pozycje w konkursie modelarskim strategie.net. Ogólnie był remis ale regulamin obejmował jednego zwycięzce, więc prace ostatnie zostały ocenione przez czwartego jury Pana Rakowieckiego. I okazało się, że gdybym wystawił pomalowaną husarię, to bym wygrał, a tak muszę nacieszyć się drugim miejscem. Tak czy owak, zostałem wyróżniony za prowadzenie tematu konkursowego. Dzięki wszystkim tym, którzy brali udział.

  OdpowiedzUsuń