środa, 12 grudnia 2012

Hipo - muł

Jak można zrobić Hipo - muła? Wystarczy mieć zabawkę hipopotama w skali 28 mm, która jest dostępna w każdy sklepie z zabawkami lub na osiedlowym bazarze do kupienia od żuli. Ja akurat miałem tego hipka od dzieciństwa, a że była to całkowita tandeta, to trzeba było z nim coś zrobić :). Co potrzebujemy?
- ramka od figurek w skali 1/72 (albo co tam sobie kto chce)
- odlewy z gipsu worków i kufra w skali 28 mm (nadaje się też na 20mm). Odlewy można kupić na allegro.
- papier do wycierania dłoni lub toaletowy
Krok pierwszy: najpierw pomalowałem zwierzaka. Krok drugi: wyciąłem z ramek rogi (lekko je zaginając) i przylepiłem na super klej, a szczeliny zalałem klejem wikol. Krok trzeci: ze zwiniętego (na kilka części papieru do wycierania dłoni wyciąłem kilku centymetrowy odcinek. Odpowiednio go złożyłem i dolepiłem na grzbiet Hipka. Później polałem trochę super klejem aby papier stwardniał. Krok czwarty: Na ten papier, który ma imitować coś jak derkę przylepiłem kufer. Krok piąty: po bokach do brzucha i do derki przylepiłem worki imitujące juki. Na sam koniec pomalowałem dodatki do mojego hipo - muła. Zapraszam do zdjęć...
Jak widać na zdjęciu: odlewy worków i skrzyni, ramka po figurkach British Paratroopers Revell oraz papier do wycierania dłoni.
1 komentarz: