czwartek, 13 grudnia 2012

Krasnoludy - kapłani Kuźni Świata

W dniu zakończenia konkursu modelarskiego na naszym forum strategie.net.pl chwyciłem zakupione na allegro na początku tego roku krasnoludy. Malowanie zajęło mi jeden dzień, czyli niecałą niedzielę. Figurki te, bynajmniej Ci z kulami i z pochodnią, to załoga armaty, prawdopodobnie z Warhammera. Natomiast Ci z kufrem są z D&D. Hipek został zrobiony przeze mnie :). Modele malowane hobbistycznie więc nie będą wykorzystywane w grach, ale kto wie, może kiedyś wezmą udział w jakimś klimatycznym scenariuszu.

Krótki zarys fabularny:
Krasnoludzkie Sagi, zwane Runicznym Pismem opisują, iż u zarania dziejów, jeszcze za czasów, kiedy Ziemią władały ogniste deszcze tworzące morza lawy żyło Czterech Ojców, Pyr, Od, Rot i Dum. Zrodzeni w jądrze ziemi, w jej wnętrzu zbudowali Kuźnie Świata. Tysiące lat kuli podwaliny przyszłego świata, a kiedy dzieło ich miało się ku końcowi, wyszli na powierzchnie by poczynić ostatnie porządki ciężkiej pracy. Pyr będąc najsilniejszy wyrwał z ziemi góry i wyniósł ku czerwonemu niebu, Od patrząc na dzieło brata, rozłupał skorupę i uwolnił wielkie wody, które oblały cały świat studząc przy tym ocean lawy. Parująca woda zmieniła czerwone niebo w niebieskie. Rot nie pozostając bierny, rozegnał ciemne chmury i sięgnął do swej torby po garść nasion i rozrzucił po świecie. Z nasion tych powstało życie, jednak było ono chaotyczne. Wtedy Dum, nadał światu sens istnienia. Z woli ostatniego ojca do życia powołano szereg rozumnych istot, które wypełnić miały świat zwierząt, i by mogły w przyszłości oddawać hołd stwórcom. Krasnoludy i gnomy po odkryciu w jednej ze swych kopalń olbrzymich kamiennych wrót, okrzyknęli się ludem wybranym, strzegącym drogi do wnętrza Ziemi i jej bogactw, a górze nadano nazwę Góra Kuźni Świata.

Zapraszam do zdjęć...Kapłani Czterech Ojców wyruszają w daleką podróż do Świątyni Kuźni Świata.


Droga do Góry Kuźni Świata jest długa i niebezpieczna.

Minął tygodnie nim karawana kapłanów dotrze do celu.

Tragarze swymi mięśniami dzielnie stawiają opór ciężkiej skrzyni wypełnionej runami. Hipo - muł za nic ma sobie ciężar i od czasu do czasu zadynda ogonem, oj biedny nos tego tragarza.


Tragarze zabierają runy od kowala.
Kapłan Carboon niosący ziarno życia.

Kapłan Comulus niosący ziarno deszczu.

Kapłan Magmir niosący niegasnący święty Ogień Pyra.1 komentarz:

  1. Cudeńka:) fabuła bardzo ciekawa, widać że włożone zostało w to serduszko:).

    OdpowiedzUsuń