piątek, 27 lutego 2015

Roman transport 2, Strelets 117, skala 1/72

http://warhammster.blogspot.com/2015/02/roman-transport-2-strelets-117-skala-172.html
InBox zestawu Roman transport 2 od Strelets, numer katalogowy 117...

OPAKOWANIE

Pudełko tekturowe, nieofoliowane co umożliwia podejrzenie produktu przed kupnem. Opakowanie jest małe i sztywne. Otwierane po bokach. Na przedniej stronie jest grafika przedstawiająca domniemaną zawartość. Z tyłu opakowania zostały zaprezentowane modele jakie znajdziemy w środku. Ponadto umieszczone są informacje o przeznaczeniu, producencie, skali, numerze katalogowym i reklamy innych zestawów. Przedmiot przeznaczony dla odbiorców mających powyżej 5 lat.
 

 

ZAWARTOŚĆ
 
W środku znajdują się (umocowane do ramek) plastikowe modele ludzi, zwierząt i transportu: 11 figurek ludzi, 4 figurki osłów i 2 figurki wołów. Ludzi możemy zwiększyć o dwa modele z uwagi na figurkę matki wraz z synem i woźnicę z żoną - łącznie 13 (czyli tak jak policzył producent). Z czterech osłów zostaje nam jeden do dowolnego przeznaczenia.
 
Obok modeli bydła i ludzi znajduje się: 1 wóz.
 
 

MONTAŻ I KONWERSJE
 
Modele zostały odlane ze średnio twardego plastiku. Materiał jest bardzo toporny i trudny w obrabianiu z uwagi na tworzenie się (przy ścinaniu łączeń) zmechaceń (nie mylić z farfoclami). Zdecydowanie lepiej mi szło obrabianie figurek z Oriona. Rzeźba modeli nie powala, jest średnia. Duży plus są ich gabaryty: typowo wargamingowe i fabularne (czyli mamy tu przerosty kończyn u ludzi jak i u zwierząt). Jeśli chodzi o osły to niestety będzie trzeba dorobić im odrobinę dłuższe uszy. Mają też zbyt małe głowy i są za wysokie (no chyba, że to amerykańskie osiołki ale niestety nie, nie te czasy) - tego raczej już nie będę zmieniać poza odcięciem fabrycznej podstawki w celu ich obniżenia. Furmanki również nie są wymiarowe a nawet krzywe. Ja umocuje je do podstawek. Zaprzęgi wołów są solidne i łatwe w montażu.

InBox podobnego zestawu Crusader Transport 2 został opisany pod tym LINKIEMPODSUMOWANIE
 

Niestety produkt ma dużo cech negatywnych, są nimi: słaby materiał, kiepska rzeźba, krzywe odlewy transportu. Pozytywy to: ciekawe pozy, zwierzęta i wargamingowo - fabularny motyw figurek. Cena to 29 zł. Kilka zestawów transportu robi ciekawy klimat. Mam zamiar kupić wszystkie zestawy z transportem od Streletsa. Dziś wygląda to tak:
 
Zestaw Crusader Transport 2 i Roman Transport 2


 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz